REGION U GOSTIMA

Grad Novi Sad, Novosadski sajam i naš klub ugostili su proteklog vikenda predstavnike konjičke elite Balkana, zvaničnike F.E.I. i E.E.F. kao i brojne predstavnike domaćih sportskih foruma, na Balkanskoj konferenciji koju je organizovao Savez za konjički sport OFD. Više od 40 učesnika svih zemalja regiona izrazili su zadovoljstvo skupom, ocenivši ga veoma dobro pripremljenim, a dobrodošlicu im je poželeo i član gradskog veća Novog Sada zadužen za sport Predrag Svilar.

Balkanska konjicka konferencija

U radnom delu čula su se zanimljiva izlaganja o novostima u svetskom konjičkom sportu, a donete su i bitne odluke vezane za održavanje balkanskih šampionata u svim disciplinama. Ovaj skup je bio i prilika za prvu zvaničnu najavu Balkanijade u dresuri koja će se održati na Novosadskom sajmu ovog leta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *