MANJEŽI PUNI DEŠAVANJA

Bliži se početak nove takmičarske sezone koju KCNS dočekuje sa spremnim tandemima, Ipak, osim sportskih izazova, naš klub očekuju i organizaciona iskušenja jer je pred nama godina puna dešavanja na manježima KCNS. Već 19. maja otvorićemo sezonu tradicionalnim majskim preponskim turnirom, najstarijom sportskom manifestacijom u Srbiji, sa tradicijom neprekidnog održavanja od preko šest decenija. Nakon toga, održava se Kolo srpske konjičke lige, pa Otvoreno prvenstvo Vojvodine za preponaše. Pauze nema jer se sezona dešavanja na travnatoj areni Novosadskog sajma produžava manifestacijom Balkanski preponski kup, a nije isključeno da se nakon odlične lanjske organizacije i ove godine ovde održi državno prvenstvo u preponskom sportu.

Zelena arena čeka takmičare

Naravno, kao i svake godine, šlag sezone stiže u oktobru. Naime, dosadašnji Kup međunarodnog sajma konjarstva, dobio je novi kvalitet. Od ove godine, nosi naziv Kup sajma sporta i predstavljaće svojevrsnu promociju ove olimpijske discipline kroz bogat program i međunarodne učesnike. Toj promociji priključiće se i dresurni Kup sajma sporta. Dakle, očekuje nas bogata dešavanja na radost poklonika konjičkog sporta.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *