NOVE SNAGE ZA NOVU SEZONU

Posle višemesečnog zastoja, naš sajt je ponovo proradio. U međuvremenu, uspešno smo priveli kraju sezonu 2015. Naši takmičari ponovo su se okitili najsjajnijim odličjima na domaćim takmičenjima, naročito na Otvorenom prvenstvu Srbije odakle se nijedan jahač KCNS nije vratio bez medalje oko vrata. Pioniri Nikoleta Židišić i Teodora Žakula, juniorka Ines Harmin i amazonke Dejana i Romana Suvajdžić, na najbolji načim su, tako, predstavili klub na najprestižnijem takmičenju sezone. Uspešno je, po šesti put, održan i jedini domaći međunarodni turnir Kup sajma konjarstva, na Novosadskom sajmu čiji je organizator naš klub, uz podršku Grada Novog Sada. Ove godine, najtežu utakmicu, Gran pri, dobio je beogradski jahač i trener Stefan Đoković i pored jake konkurencije najboljih domaćih i mađarskih takmičara. Nešto posle toga, bili smo i domaćini Otvorenog prvenstva Vojvodine gde su naši takmičari takođe ostvarili značajne rezultate, a Nikoleta Židišić je na Sinsinatiju postala novi šampion APV.
Kao što je običaj, zimski period iskoristili smo da se takmičarski tandemi odmore, ali i da svoje redove pojačamo novim takmičarima i grlima. Početkom marta, testiranje za svoje prve licence, uspešno su položile i nove nade kluba Sara Vujin, Leona Milivojev i Katarina Čopik, a sertifikate im je uručio međunarodni sudija Peter Henšegi kao jedan od članova komisije. Takođe, klub je bogatiji i za jedno novo grlo. Naime, u štalu je stigao četvorogodac Revolt i već svojim prvim startovima, na prvom održanom takmičenju u Beogradu, sa dva starta, dve nule i dva prva mesta eks ekvo, najavio uspešnu karijeru. Na startu sezone, KCNS svojim novim i starim tandemima želi puno sportske sreće.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *