TURNIR ČETIRI NACIJE

Pred brojnim posetiocima, 2,3,4. i 5. oktobra u zelenoj arena Novosadskog sajma, i ove godine je, po peti put, održano najveće domaće konjičko takmičenje za Kup sajma konjarstva u preponskom i dresurnom jahanju. Ovo takmičenje okupilo je vise od 60 takmičara i konja iz Srbije, Mađarske, Bugarske i Makedonije koji su se borili za vredne počasne, robne i novčane nagrade. U uslovima koji su poboljšani nabavkom boksova po strogim F.E.I. standardima, uz perfektne parkure koje je kreirao internacionalni postavljač Eduard Petrović (CRO), preponaši su pokazali visok kvalitet jahanja kroz čak 11 utakmica, na visinama od 1m do čak 1.40 koliko je bio visok baraž najteže utakmice koja je pripala gostima iz Mađarske. Dresurci su, takođe, pokazali do sada najviši nivo takmičenja uz učešće reprezentativnih tandem Srbije i Bugarske i pod budnim okom stranih sudija. Lepa novina je što je ove godine partner u organizaciji Dresurnog kupa bio Konjički savez Vojvodine.

Ono što posebno radije jeste ujednačenost takmičara tako da se malo koji klub vratio kući bez nekog plasmana, a naš klub je već prvog dana poneo šampionski pehar u rukama amazonke Dejane Suvajdžić na Arbaletu. Takođe, ex equo je prvo mesto na Utitaršu, samo utakmicu pre podelio je i senior KCNS Dejan Milisavljević na Utitaršu. Beležimo i dobre startove Nikolete Židišić, Teodore Žakule, Igora Čermaka i Katarine Nikolić, kao i prve međunarodne startove Simonide Jovin i Anastasije Tomić u dresuri.

Takmičenje je i ovog puta proteklo bez primedbi, a podržano je od Grada Novog Sada i brojnih prijatelja kluba.

prepone I dan prepone II dan rezultati prepone LIST 3 rezultati DRESURA I dan rezultati DRESURA II dan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *